Страница 1 от 1

как да сменя адвокат

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2006, 11:39
от Гост
Как да сменя адвоката си сле ката не сьм доволна от преставянето му по дело за делба на пьрвото дело.Платила сьм му. Имам ли право да си взема някаква сума от тази ,която сьм дала. Благодаря.

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2006, 11:46
от Никой
Наемете си нов! След като се е явил на заседание едва ли ще Ви върне някакви пари.

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2006, 18:39
от Justus®
НАРЕДБА №1 ВАС:
чл.4 Когато клиентът се откаже без основателни причини от сключения договор,внесеното от него възнаграждение не се връща.


ЗАКОН ЗА АДВОКАТУРАТА:
Чл. 35. (1) Защитникът не може да се откаже от поетата защита, освен ако стане невъзможно да изпълнява задълженията си по независещи от него причини. В последния случай защитникът е длъжен да уведоми подзащитния си, за да може той да организира защитата си.
(2) Повереникът може да се откаже от поетата защита по уважителни причини, като уведоми за това доверителя си.
(3) При условията на ал. 2 повереникът не дължи връщане на полученото възнаграждение.
(4) Когато съдебното производство бъде прекратено по вина на адвоката, без да може производството да продължи пред съд, друг орган или арбитраж, адвокатът дължи връщане на изплатеното възнаграждение независимо от другите последици.
(5) Когато се постигне доброволно уреждане на спора или делото приключи със спогодба, помирение или споразумение между страните, внесеното възнаграждение не се връща.
Чл. 36. (1) Адвокатът има право на възнаграждение за своя труд.
(2) Размерът на възнаграждението се определя в договор между адвоката и клиента. Този размер трябва да бъде справедлив и обоснован и не може да бъде по-нисък от предвидения в наредба на Висшия адвокатски съвет размер за съответния вид работа.
(3) При липса на договор, по искане на адвоката или клиента адвокатският съвет определя възнаграждение съгласно наредбата на Висшия адвокатски съвет.
(4) Възнаграждението може да се уговори в абсолютна сума и/или процент върху определен интерес с оглед изхода на делото, с изключение на възнаграждението за защита по наказателни дела и по граждански дела с нематериален интерес.

Чл. 37. (1) За вземанията си, произтичащи от неизплатени възнаграждения и разноски, адвокатът може да се снабди с изпълнителен лист.
(2) Изпълнителният лист се издава от районния съд въз основа на решение на адвокатския съвет, препис от сключения договор, заверен от съвета, и писмена покана до клиента за доброволно изпълнение на вземането.
(3) Оспорването на вземането по изпълнителния лист става по предвидения в Гражданския процесуален кодекс ред за оспорване на изпълнителни листове, издадени въз основа на несъдебни актове.

МнениеПубликувано на: 16 Фев 2006, 20:43
от Рая
И как преценихте,че колегата не си е свършил работата?

как да сменя адвокат

МнениеПубликувано на: 17 Фев 2006, 14:24
от Гост
Не можа да се обоснове .Сьдийката му направи забележка. Каза му ,че по този закон не може.Трябва по друг начин да изложи речта си за да може да се впише .И в крайна сметка той нищо не направи.