Страница 1 от 1

ВЪЗЗИВНА ЖАЛБА - развод по взаимно съгласие

МнениеПубликувано на: 18 Май 2006, 15:46
от betina
Районният съд отхвърли иска ни по чл. 100 ал. 1 от СК. В мотивите се казва, че не са представени надлежни доказателства за родените по време на брака ни деца. Също така в споразумението не била уредена собствеността върху движимостите. Съдията не ни е дал тази възможност, но... Истината е, че представихме актове за раждане на децата, но не ги бяхме заверили с думите: "Вярно с оригинала" и подписали. Що се отнася до движимите вещи в спорозумението бяхме написали, че ще се ползват от мен. При подаване на Въззивната жалба каква сума трябва да внеса. Съдейки от Тарифа № 1 т. 10 предполаам, че е 5 лв. Трябва ли да приложа някакви документи и доказателства. Да искам ли да бъдат допуснати свидетели при довеждане? С какви мотиви е най-удачно да искам отмяната на издаденото решение? Моля за спешен съвет, защото ми е за първи път. ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ!

МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2006, 22:57
от gosho72
В действителност имате право да подадете жалба до въззивната инстанция по условията на чл.432,ал.2 от ГПК.Особеното е,че и пред втората инстанция-окръжния съд трябва да бъде подадена,подписана и поддържане от двамата съпрузи до приключване на съдебното производство.Отново трябва да представите изискваните към споразумението доказателства,но вече следва да се съобразите и отстраните недостаците,поради които районният съд е отхвърлил споразумението.
Другата Ви възможност е отново да подадете молба пред районния съд за развод по взаимно съгласие по смисъла на чл.432,ал.3 от ГПК.Допускането на развода по взаимно съгласие е охранително производство и няма пречки за повторното му искане при едно евентуално отхвърляне.Разбира се и при този случай към споразумението трябва да представите необходимите ви доказателства,както и да се съобразите с мотивите,довели до отхвърлянето на предходната Ви молба за развод по взаимно съгласие.