начало

10-годишни деца ще бъдат наказвани като възрастни в Австралия 10-годишни деца ще бъдат наказвани като възрастни в Австралия

molq pomognete

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


molq pomognete

Мнениеот baikova » 05 Окт 2006, 10:01

razvedox se no za da poly4a razvoda po vzaimno saglasie trqbva6e da se saglasq dvete mi deca da ostanat pri muja mi i sega po zakon sa negovi no rodix dete predi dasa minali 300 dni ot razvoda koeto nee negovo no go zapisaxa na nego i sega nemoga da poly4a ednokratnata pomo6t za rajdane i deckite na deteto za6toto drygite dve sa po zakon negovi i toi poly4ava deckite i se pitam tova dete po zakon pak li e prisudeno na nego i toi li trqbva da poly4ava deckite sledkato drygite dve sa pri nego molq daite mi savet kak dasi poly4a ednokratnata pomo6t za deteto i deckite za nego sletkato to e pri men
baikova
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 15:49

Мнениеот kemas » 05 Окт 2006, 14:27

Тези текстове от Семейния кодекс дават отговор на въпроса Ви :

Чл. 32. (1) Съпругът на майката се счита за баща на детето, родено през време на брака или преди изтичането на триста дни от неговото прекратяване.
(2) Ако детето е родено, преди да са изтекли триста дни от прекратяването на брака, но след като майката е встъпила в нов брак, за баща на детето се счита съпругът на майката от новия брак.

Оспорване на бащинство
Чл. 33. (1) Съпругът на майката може да оспори, че е баща на детето, като докаже, че то не е могло да бъде заченато от него. Този иск може да бъде предявен до изтичането на една година от узнаване на раждането.

(2) Майката може да оспори, че съпругът й е баща на детето, като докаже, че то не е могло да бъде заченато от него. Този иск може да бъде предявен до изтичането на една година от раждането.


(3) В случая на чл. 32, ал. 2 , ако оспорването от страна на втория съпруг бъде уважено, за баща на детето се счита първият съпруг, който може да предяви иск за оспорване на бащинството до изтичане на една година от узнаването на решението, но не по-късно от три години от влизането му в сила.
kemas
Потребител
 
Мнения: 138
Регистриран на: 24 Авг 2006, 14:57

Мнениеот peip » 05 Окт 2006, 14:45

По отношение на еднократната помощ не би следвало да има проблем, тъй като същата се дава само веднъж и изплащането й се вписва на гърба на акта за раждане. Така, че е необходимо той да се представи. По отношение на детските добавки, за да ги получавате Вие трябва с молбата да се представят шестмесечни доходи и на двамата. Бившият съпруг взема за двете деца по силата на съдебното решение, тъй като на него са му предоставени правата и само неговите доходи са необходими. Освен да заведете дело за предоставяне на Вас на родителските права върху третото дете. Така по отношение на детските няма да зависите от него.
peip
Потребител
 
Мнения: 139
Регистриран на: 21 Фев 2002, 16:08

Мнениеот baikova » 07 Окт 2006, 09:03

blagodarq za dadenite saveti 6te se vazpolzvam ot tex
baikova
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 15:49


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


cron