Страница 1 от 1

имущество м8уживеещи на семейни начала

МнениеПубликувано на: 12 Юни 2007, 00:10
от agapi
Със съпргът ми живеем на семейни начала.Той има дете от първия си брак.Собственици на апартамента ни и цялото ни друго недвижимо имущество сме само ние двамата 50 на 50.Какво трябва да направим за да се онаследим един друг след време или при необходимост ,така че нито мои,нито негови роднини да имат дял и претенции.Предварително ви благодаря

МнениеПубликувано на: 12 Юни 2007, 23:03
от vesselincho
Неговите роднини винаги могат да имат претенции към наследството при един конкубинат ( а и не само), вие обаче не ако наследявате по закон ,руг е въпросът дали тези претенции ще имат смисъл ако в откритото наследство няма права.Но за да е така трябва да се извършат възмездни разпоредителни действия, които пък могат и да бъдат атакувани от наследниците

МнениеПубликувано на: 20 Юни 2007, 10:46
от barri
нещо не разбрах.хем ви е съпруг,хем на семеини на4ала????имате ли брак или не в краина сметка

МнениеПубликувано на: 20 Юни 2007, 15:35
от kpy
Щом нямате брак, нямате никаква връзка имаща значение за наследственото право. Ако вашият спътник в живота почине, то родителите му ще имат право на дял от неговото наследство, независимо от това, което той бинаписал в завещанието, защото те имат запазена част.

МнениеПубликувано на: 20 Юни 2007, 16:19
от fenix_f
kpy написа:Щом нямате брак, нямате никаква връзка имаща значение за наследственото право. Ако вашият спътник в живота почине, то родителите му ще имат право на дял от неговото наследство, независимо от това, което той бинаписал в завещанието, защото те имат запазена част.


Не родителите му, а детето или децата му! :evil:

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2007, 15:47
от sparklet_law
След като сте събоственици,което предполагам се потвърждава от документите за собственост /по 1/2 трябва да сте посочени като собственици,иначе както каза lyutyat, имотите са на този,който е в посочен в НА, понеже не са СИО/,и като се придържам към горепосоченото,единствената ви правна възможност са разпоредителни действия със завещание, за което ще ви трябват адвокат и нотариус,от които ще научите подробности. За съжаление,роднините имат право да атакуват завещанието до размера на запазената си част само обаче.

МнениеПубликувано на: 25 Юни 2007, 09:52
от kpy
fenix_f написа:
kpy написа:Щом нямате брак, нямате никаква връзка имаща значение за наследственото право. Ако вашият спътник в живота почине, то родителите му ще имат право на дял от неговото наследство, независимо от това, което той бинаписал в завещанието, защото те имат запазена част.


Не родителите му, а детето или децата му! :evil:



Разбира се. Пропуснах, че има дете от първи брак.

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2007, 13:40
от juli.di
Абе хора, agapi нещо взе, че се покри и след първия въпрос, поставящ начало на темата няма никакви разяснения и думите ви отиват повече към абстрактно тълкуване - на кой както му хрумне, че е била ситуацията... :shock:
но нищо...тълкувайте, истината е някъде там :wink:

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2007, 22:31
от hwang
Истината... Истината е да получат правна уредба фактическите съпружески съжителства. Така ще се гарантира съвместната собственост на съвместно живеещите, та нали стотици хиляди го правят. Нека законодателят реагира!

МнениеПубликувано на: 31 Юли 2007, 11:51
от iskrec
Ако целта на agapi е детето от първия брак на "съпруга" да не онаследи баща си / за роднините не говорим след като има дете/ то отговора е само един- да "изкупи" 1/2 ид.ч чрез покупко-продажба. При това положение детето няма права. Друг е въпроса дали след смърта на "съпруга" agapi ще даде на детето чрез рапоредителна сделка 1/2 ид.ч