заслужава да се виде!
По същество - ангажирах се да потърся и да намеря юрид пречка родителят да кръсти децата си с еднакви имена, защото бях сигурна, че подобно явление е недопустимо нито от житейска гледна точка, нито от формална юридическа. Незнайно защо си мислех, че имената могат и следва да бъдат избирани от официалния именник с традиционни български имена, обаче....напрактика се оказа,че липсата на прецизна регламентация относно правото на избор на родителя на собственото име на детето от една страна, и задължението на дл. лице по регистрация да следи за спазването на принципа за неповторяемост на имената /този принцип не е установен законодателно, но следва от идеята за индивидуализиране на лицата преди всичко чрез собствени имена/, но в рамките на семейството от друга страна, води до абсурдни ситуации.
Струва ми се налудничава идеята, например един баща или майка/ съвместно да кръстят близнаците с едно име
и едното, и другото да се радват на едно общо собствено име
Този пример е идентичен със случая предложен от авторката на темата.
ianeva цитат "apk76, много ще ми бъде интересно да я намерите и да ми я покажете юридическата пречка Имената трябва да индивидуализат децата като правни субекти Защо ли познавам лично точно двама души, с които, преди да сключа брак, имахме преповтаряне/идентичност и на трите имена, а пък все си мисля, че сме различни правни субекти ?" Това е по-скоро изключение, а и в случая "господства" нейно величество случайност
при това вероятно става въпрос за лица с различни родители и лица, които не се намират помежду си в отношения на брат/сестра!
След като не успях да се въоръжа с необходима юрид пречка останах безкрайно възмутена от безочието на законодателя и разочаравана от родителскака безотговорност.